חפש בבלוג זה

יום שבת, 2 באוקטובר 2010

איך לדוג טונה – ומה הקשר לנטוורקינג

אחד היתרונות החשובים בנטוורקינג היא הרשת הגדולה של הקשרים אותה אנו פורשים.
אחד השימושים של הרשת הזאת דומה במהותו לדיג טונה.

דיג טונה מתבצע בצורה הבאה: הדייגים מוצאים איזור שבו הם יודעים שישנה להקה של דגי טונה. לאחר מכן הם פורשים רשת ענקית המקיפה את כל האזור (מעין מכמורת, רק גדולה יותר). את הלהקה שהם תפסו הם גוררים למים רדודים יותר, תוך תחזוקה מתמדת של הרשת ובדיקה של מצב הדגים הלכודים בתוכה.
בהגיעם מים רדודים וקרובים יותר ליבשת הדייגים מצמצמים את הרשת ומצופפים את הדגים כמעה. לאחר מכן הם מוציאים דגי טונה טריים, לפי בקשת הלקוח מתוך הרשת.

מה הקשר בין השיטה הנ"ל לנטוורקינג? ובכן התשובה היא זו:
בעולם העסקים, כל בעל עסק יודע מהם סוגי הלקוחות המתאימים לו ביותר (נקרא להם הטונות), הבעיה היא למצוא אותם, ליצור איתם קשר, להיפגש עימם ולהציג את הפתרונות אותם הוא מבקש למכור להם. הרשת שאנו פורסים תעזור לנו לבצע את כל הפעולות הללו במינימום זמן וכסף. הכיצד?

אנו נשתמש בקשרים שלנו כדי לאתר טונות באוקיינוס העסקים. אנו נברר דרך אנשי הקשר שלנו מיהם הטונות שהם מכירים או שהם יכולים להפנות אלינו. אנו ניעזר בחברי הרשת כדי לארגן פגישת הכירות עם הטונה שלנו וכדי לסייע בפתרון הלבטים של אחרי הפגישה.

הרשת שלנו תעזור לנו לדוג טונות גדולות ואף יותר מזה. נוכל להתמקד בטונה אחת בכל פעם, כיוון שהרשת פרושה על שטח נרחב, נוכל ליצור זרם אינסופי של הפניות לטונות רק ע"י תחזוקת הרשת – כלומר, עידוד והכוונת אנשי הקשר שלנו להפנות אלינו את הטונות שלנו.

כל זה יכול להתקיים רק בתנאי אחד – שהרשת שלנו מתוחזקת היטב ואנו בודקים אותה מדי יום ביומו. רק רשת חזקה תשמש אותנו ללכידת טונות.
השקיעו ברשת שלכם. טפחו את הקשרים שלכם והכירו את האנשים בה לעומק.
הם כבר יביאו לכם את הטונות שלכם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה